Staff

Steve W

Steven Williams
Elder Tree Class Teacher
Year 6 Team Leader

Lauren H

Lauren Wallace
Elm Tree Class Teacher

41

Anna Truong
Birch Tree Class Teacher

Siobhan

Siobhan Chapman
Linden Tree Class Teacher

           
F3EF8EA481

Rosie Stone
Aspen Tree Class Teacher

Elspeth

Elspeth Medlock
AspenTree Class Teacher

23-42AE26342C

Jackie Britton
Hawthorn Tree Class Teacher

F3C45244F3

Sean Stafford
Rowan Tree Class Teacher

           
Emma

Emma Simber
Maple Tree Class Teacher

28D542F4A8

Lesley Ahrens
Ash Tree Class Teacher

28

Veena Jeebooah
Pine Tree Class Teacher

_IGP5631

Sharika Khan
Poplar Tree Class Teacher

           
39

Aimee Blache
Oak Tree Class Teacher

Kayley

Kayley Bird
Olive Tree Class Teacher

Female Pic

Lisa Townson
Olive Tree Class Teacher

19

Apryl Gillman
Chestnut Tree Class Teacher

           
B5F5F0F40C

Hannah Oliver
Hazel Tree Class Teacher

30-E6F1C634B2

Fiona Lacy
Walnut Tree Class Teacher

16

Emily Booree-Hughes
Beech Class Teacher

17

Sophie Haigh
Sycamore Tree Class Teacher

           
20

Monica Kumar
Cedar Tree Class Teacher

0153D20476

Chloe Bethell
Acer Tree Class Teacher

708D71D432

Laura Lizzimore
Juniper Tree Class Teacher
Year 1 Team Leader

A McLauchlan

Aimee Seeranj
Lime Tree Class Teacher

           
32

Alice Sammarco
Lemon Tree Class Teacher

60

Tarela Soroh
Damson Tree Class Teacher

7-AA0C22B41E

Chris Clark
Pear Tree Class Teacher

74EB9794EE

Lora Irving
Cherry Tree Class Teacher

           
S Buckley

Sinead Devlin
Apple Tree Class Teacher

ABD3E084D3

Mo Barnes
Apple Tree Class Teacher

_IGP5663

Lillie Bennett
Orange Tree Class Teacher

Cathy

Cathy Dadds
Acorn Tree Class Teacher

           
24

Wes Crotty
Conker Tree Class Teacher

23

Robyn O'Connor
Conker Tree Class Teacher

0C45CA04B3

Jo Travis
Early Years Practitioner

Rosemarie Davis

Rosemarie Davis
Early Years Practioner

           
P Page

Pat Page
Early Years Practitioner

Hannah M

Hannah Manser
Music Teacher

40-D6E0BF647C

Emma Seaton
MFL Teacher

S Moore

Shirley Moore
Y6 Intervention Teacher

           
Charlee

Charlee Smith
PPA Teacher

Sally Davis

Sally Davis
Teacher

B Farrar

Bethan Farrar
Teacher

             
B6C3DC048E

Nicky Dalton
Inclusion Leader

59

Jane Farrell
SENDCO

58

Jenni Freeman
SENDCO

_IGP5665

Fiona Nelson
Inclusion Support/Teacher

           
Martha

Marta Espinar-Perez
Teaching Assistant

8-A7C9BEA4C5

Dee Barnet
Teaching Assistant

F3E98B743A

Sharika Nabudere
Teaching Assistant

B7278AB4DC

Luke Hanks
Teaching Assistant

           
Tahmina

Tahmina Khan
Teaching Assistant

Laura

Laura Trinder
Teaching Assistant

660DF0C4ED

Julie Eagger
teaching Assistant

ED49E8C44D

Michela Braida
Teaching Assistant

           
_IGP5673

Kelly Briggs
Teaching Assistant

13-4CF629A492

Tish Craig
Teaching Assistant

EC84FCF4B1

Lisa Turner
Teaching Assistant

85F547D431

Nicky Rose
Teaching Assistant

           
D896441467

Helu Rajbhandari
Teaching Assistant

4D6A889491

Angela Gordon
Teaching Assistant

Navdeep

Navdeep Dhuga-Shergill
Teaching Assistant

15-3AD84A84C3

Hannah Newman
Teaching Assistant

           
44

Cathryn Melani
Teaching Assitant

Nora

Nora Henry
Teaching Assistant

56

Ann Peek
HLTA

D O'Boyle

Debbie O'Boyle
Teaching Assistant

           
A56025E44F

Om Thapa
Teaching Assistant

52

Tracy Stone
Teaching Assistant

50

Dianne Lorryman
Teaching Assistant

S Johal

Sukhjinder Johal
Teaching Assistant

           
42E1544495

Paula Bish
Teaching Assistant

P SImms

Pat Sims
Teaching Assistant

AAF1EEB42B

Matt Moore
Learning Mentor

Janis Parsons

Janis Parsons
Learning Mentor

           
J Orr

Jackie Orr
Learning Mentor

42

Priya Siriwansa
Teaching Assistant

63

Roushen Maruf
Teaching Assistant

37

James Fernandes
Teaching Assistant

           
Joanne

Joanne Kelleher
Midday Meal Supervisor

1728E4A44C

Nasreen Mahmood
Midday Meals Supervisor

Sean

Sean Murphy
Midday Meals Supervisor

Meal

Atia Malik
Midday Meals Supervisor

           
31

Leslie Fernandes
Midday Meal Supervisor

27

Olena Hancock
Midday Meals Supervisor

22

Manjit Dewgan
Midday Meals Supervisor

Carly

Carly Parnell
Play Club Leader

           
                   
                   
Gina

Gina Goy
Breakfast Club

53

Julie Hilden
Breakfast Club

Linda

Linda Smith
SAO


Leigh Anne Kimmins
Administrative Manager

           
7DF8E0E4B6

Colette Newman
SAO

S Clunie

Stephanie Clunie
SAO

36-3E0DE2D424

Maria Delia-Savage
Admin Assistant

P Brizell

Paul Brizzell
Deputy Premises Manager

           
Luke

Luke Goy
Premises Assistant

Suri

Soori Ponnudurai
Premises Assistant

               
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   

The following are also members of our School Team;

Georgina Keable (Finance, Business & Personnel Manager), Graham Bradshaw (Premises Manager), Joanne Rowland (Teaching Assistant), Pam Eaton (Attendance Assistant),